Rady

UDĚLEJTE TEČKU ZA „AKNÉ TEČKAMI“

Přiznejme si, kolikrát jsme v pokušení zmáčknout prsty „pupínek“ nebo vymačkávat černé tečky… Jenže „vyprázdnění“ jejich obsahu neprofesionálním způsobem ve skutečnosti problém zhoršuje a riskujeme vyprovokování závažných infekcí pleti a trvalé jizvy.

VYVARUJTE SE ZBYTEČNÝCH „ZÁSAHŮ
UDĚLEJTE TEČKU ZA „AKNÉ TEČKAMI“

ŘEŠENÍ: Mějte na paměti, že takový druh „operace“ mohou bezpečně vykonávat pouze kosmetičky. Vy můžete především dbát na prevenci, a to výběrem produktů, které ovlivňují rovnováhu sekrece mazu, neucpávají póry a nezpůsobují černé tečky.

PŘÍLIŠNÁ HORLIVOST ŠKODÍ

Čím více se snažíme o redukci mazu „tvrdými“ čistícími přípravky a peelingy, tím více mazu pokožka produkuje ve snaze jej nahradit. Akné není špína, musí být šetrně, ale účinně odstraněno.
ŘEŠENÍ: Vybírejte jemné přípravky, speciálně určené pro mastnou pleť. Pro hlubší čištění používejte pravidelně jednou nebo dvakrát týdně specializované masky s účinky peelingovými, uklidňujícími a harmonizujícími tvorbu kožního mazu.

NEZAVRHUJTE HYDRATACI

Často slyšíme, že pro mastnou pleť se sklony k akné není hydratační krém vhodný, protože ucpává póry a podporuje akné. Opak je pravdou. Hrozba dehydratace je pro mazové žlázy signálem k produkci většího množství, s výsledkem vyšší mastnoty pleti a znásobení počtu „uhříků“.
ŘEŠENÍ: Vyhledávejte lehké hydratační krémy, určené pro mastnou pleť. Dodají pokožce potřebnou vlhkost, budou ji chránit před podrážděním a regulovat sekreci kožního mazu.

ZAPOMEŇTE NA TĚŽKÝ MAKE-UP

Ve snaze maskovat nedokonalosti velmi často používáme krycí make-upy, které ucpávají póry a podporují záněty. Důsledkem je, že se mastná, aknózní pleť „dusí“ a projevy akné se množí a zhoršují.

ŘEŠENÍ: Hledejte mezi „oil free“, tedy make-upy bez oleje, vyvinuté speciálně pro mastnou pleť se sklony k akné – obohacené přísadami, které kryjí nedostatky, ale nezatěžují pleť, zklidňují podráždění a pomáhají redukovat mastnotu.

POZOR NA… TELEFON!

Obrazovka našeho mobilu není tak čistá, jak si myslíme. „Hostí“ výbušný koktejl nečistot, prachu, bakterií, mazu a potu, který se snadno přenese na pokožku. „Pupínky“, které se nevysvětlitelně objevují na bradě a dolní čelisti, pravděpodobně můžeme přičíst každodennímu úzkému kontaktu s mobilním telefonem.
ŘEŠENÍ: Používejte sluchátka handsfree a denně čistěte svůj mobil k tomu určeným vlhčeným dezinfekčním ubrouskem.

MĚJTE STRES POD KONTROLOU

Více než 60% dospělých žen trpících akné, zažívá intenzivní stresové situace. Podle vědeckých výzkumů mohou psychické nebo emocionální problémy vyvolat náhlé zvýšení androgenních hormonů. Důsledkem může být zánětlivá reakce kůže.
ŘEŠENÍ: Dbejte na odreagování v podobě chvilek absolutního klidu a odpočinku nebo intenzivní fyzické aktivity. Jeden z nejlepších léků na stres je tanec!

NAŠE RADA NA ZÁVĚR:
Buďte ve střehu ve chvíli, kdy akné přesahuje rámec „normálních uhříků a pupínků“, které se objevují, chvíli člověka obtěžují a pak zmizí. Pokud se akné projevuje jako dlouhotrvající a bolestivé záněty, bezpodmínečně vyhledejte pomoc dermatologa. Pouze kožní lékař může stanovit správnou diagnózu a v závislosti na závažnosti situace navrhnout vhodnou léčbu. (Zdroj: Tzimas Cosmetics Thessaloniki, Greece)

Zanechat Odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *