Olive_oil_4L
Akce,  Rady

Olivový olej – Extra virgin 4L Kritiki Eleones

Olivový olej lisovaný pouze mechanickým způsobem za studena. Zpracování oliv v odstředivých mlýnech, které zajišťují při míchání i při všech fázích ošetření teplotu nižší než 27°C olivové pasty. Jedinečné ingredience z něj dělají olivový olej, který stimuluje smysly s jeho nádhernými vůněmi a zároveň velmi přispívá ke zlepšení zdraví s velmi vysokou nutriční hodnotou.

Olivový olej je tekutý tuk získaný z oliv, tradiční stromové plodiny Středomoří. Olej se vyrábí lisováním celých oliv. Běžně se používá při vaření, na smažení potravin nebo jako salátový dresink. Používá se také v kosmetice, léčivech a mýdlech a jako palivo pro tradiční olejové lampy a má další použití v některých náboženstvích.

Olivový olej je již dlouho běžnou složkou středomořské kuchyně, včetně starověké řecké a římské kuchyně. Divoké olivy, které pocházejí z Malé Asie, byly sbírány neolitickými lidmi již v 8. tisíciletí před naším letopočtem. Kromě jídla se olivový olej používá pro náboženské rituály, léky, jako palivo v olejových lampách, výrobě mýdla a péči o pleť. Sparťané a další Řekové používali olej k tření při cvičení v tělocvičnách (cvičení).

Olivovník byl historicky symbolem míru mezi národy. To hrálo náboženskou a sociální roli v řecké mytologii, zejména pokud jde o jméno města Athény, kde město bylo pojmenováno po bohyni Athéně, protože její dar olivovníku byl považován za vzácnější než konkurenční Poseidónův dar solného pramene.

Věděli jste, že…
na Krétě je více než 30 milionů olivovníků? Kréťané pěstují tyto stromy již od Minoans v roce 3500 př.nl! A plně využívají hojné ovoce. Na Krétě se používá mnohem více olivového oleje ve srovnání s tím, kolik se používá v jiných zemích světa. Roční spotřeba je 31l na osobu. Olivový olej na Krétě je hlavní základní ingrediencí místní stravy. V kuchyni je to exkluzivní plný přírodní tuk použitý.

Věděli jste, že…
nejstarší olivy vůbec byly nalezeny v mínojském paláci Zakros? Tímto velmi působivým nálezem byl pohár stolních oliv, nalezený ve studni na centrálním nádvoří paláce, které si stále uchovávají svůj lesk po více než 3 500 let. Olivový olej hrál ústřední roli v minojské stravě, zejména v době, kdy neexistovaly téměř žádné prostředky k uchování potravin – jako dnešní chladničky – olivový olej měl zásadní výhodu v tom, že snadno uchovával všechny druhy potravin po celá léta, a to i při vysokých teplotách.

Olivový olej – za výhodnou zaváděcí cenu – Olivový olej – Extra virgin 4L Kritiki Eleones (zdraviapuvab.cz)

Zanechat Odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *