ANTICKÁ MASÁŽ

ANTICKÁ MASÁŽ je velmi příjemná a účinná celostní masáž, založená na dodnes uznávaných metodách starořeckých lékařů ( Hippokratés a jeho škola), kteří považovali masáže za nedílnou součást medicíny a poukazovali také na významný preventivní účinek masírování těla). Antická masáž sestává z několika fází a kombinuje několik technik:

  • „Suchá“ masáž obsahuje cílené tlaky a vibrace, které mají za cíl počáteční „pasivní mobilizaci“ těla, uvolnění a prokrvení.
  • Masáž magnesiovým pudrem za použití měkkých kartáčů sleduje přirozenou strukturu svalů. Cílem je stimulace kožní mikrocirkulace, což je proces přinášející pohodu a pocit omlazení těla. Magnesiový pudr udržuje tělo v ideální teplotě a jemná absorpce hořčíku má příznivé účinky pro správnou činnost svalů a nervů i pro zmírnění příznaků únavy
  • Masáž mandlovým olejem je kombinací masáže zad klasické a reflexní, včetně masáže jednou baňkou nebo lávovým kamenem (Hippokratés vycházel z přesvědčení, že chladná místa na těle mohou být nemocná a je třeba je zahřát). Mandlový olej výrazně zvyšuje kvalitu pokožky, a přitom nezanechává na těle pocit mastnoty. Po masáži zad následuje olejová masáž nohou a břišní oblasti. Přebytečný olej masér jemně stírá plochým dřevěným nástrojem, čímž vzniká další efektivní masážní pohyb.
  • Celou proceduru uzavírá masáž hlavy, v antice nazývaná „tření smutku“ díky pozitivnímu působení na hladinu serotoninu, a tím navození příjemných pocitů.

30 minut (záda + šíje + paže)

60 minut – 90 minut (celé tělo)

Upozorňujeme – časy zde uvedené se mohou mírně lišit, protože u každé prováděné procedury se snažíme o přístup k individuálním potřebám každého klienta.