OŠETŘENÍ LED

Fototerapie je založena na působení světla o určité vlnové délce prostřednictvím LED diod. Světlo je absorbováno na buněčné úrovni, což má zásadní významný efekt na pokožku. Světelná LED terapie je navíc dobře hodnocená pro příznivé účinky na psychiku, ceněné obzvláště v podzimních a zimních měsících.

Ošetření pokožky LED světlem / LED fototerapie / cesta ke zlepšení široké škály nedokonalostí pleti

Doporučený počet ošetření: Vzhledem k šetrnosti metody lze provádět až třikrát týdně (s odstupem min. 48 hodin), zvláště u zralé pleti se doporučuje program deseti návštěv. Fototerapie se může podstupovat samostatně, ale může lze také kombinovat s jinými kosmetickými procedurami pro posílení výsledků.

LED LIGHT OBLIČEJOVÁ MASKA

Přístroj LED LIGHT FACE MASK SKIN pro všechna ošetření obličeje (redukce vrásek, akné, skvrn nebo zčervenání / regenerace a omlazení / zefektivění výsledků ručního nebo přístrojového kosmetického ošetření). LED maska může být využívána na omlazení pleti i úlevu od bolesti. Zvyšuje průtok krve, podporuje hojení ran, stimuluje produkci kolagenu a elastinu. Ošetřuje akné v mírném i pokročilém stádiu. Je účinná i jako následná péče po ošetření laserem či ošetření s použitím jehel. Aplikace je neinvazivní a bezbolestná, nejsou známy žádné vedlejší účinky.

LAMPA „SKIN BEAUTY MACHINE“

Přístroj, známý svými „kouzelnými světelnými účinky“ díky biologicky aktivnímu studenému světlo neprodukujícímu vysoké teplo. Využívá energii frekvence nízkých vlnových délek a jedinečnou optickou technologii pro péči o pleť. Nemá žádné vedlejší účinky. Jedná se o specializovaný kosmetický přístroj poskytující ošetření pokožky vhodné pro všechny druhy pleti. Jednotlivé druhy LED světla stimulují produkci kolagenu, zvyšují elasticitu pokožky a hrají důležitou roli při jejím omlazování. Výrazně napomáhají obnově a uzdravení problematické nebo aknózní pleti, urychlují hojení a redukci zánětlivých procesů, mají bělící účinky na skvrny, vyrovnávají pleť. Přístroj umožňuje ošetření větších ploch (obličej + krk, dekolt), ale i problematických míst jinde na těle.

PRINCIP KOSMETICKÝCH LED PŘÍSTROJŮ

Jedná se o přístroje využívající nekoherentního monochromatického světelného paprsku vysoce intenzivních LED diod, pracující pomocí nízkofrekvenčního pulzu. LED terapie je procedura, která aktivuje buňky pokožky neinvazivně. LED světlo je schopno pronikat různě hluboko pod kůži, v závislosti na jeho barvě, resp. na jeho vlnové délce. LED světlo je tvořeno čtyřmi barvami – modrou, červenou, žlutou a zelenou. Každá z těchto barev je tak vhodná k jinému ošetření pleti.

Modré světlo (415 nm) : vhodné k léčbě všech typů a forem akné; dále pro redukci kožních pórů; má antibakteriální účinky

Zelené světlo (525 nm): redukuje nadměrnou pigmentaci

Žluté světlo (590 nm): využíváno při potlačení zarudnutí pleti; léčba traumatických petechií, hematomů; zlepšuje cirkulaci lymfy a krve; vhodná aplikace po face liftingu a chirurgických operacích

Červené světlo (630 nm): vhodné při léčbě akutních a chronických ran; zvyšuje produkci kolagenu; stimuluje fibroblasty, obnovuje elasticitu pleti, zmírňuje příznaky stárnutí

S narůstající vlnovou délkou světelného záření se zvyšuje hloubka průniku pokožkou. U modrého světla je hloubka 0,5 mm, u červeného až 10 mm.

Kontraindikace

Epilepsie, citlivost na světlo (fotosenzibilita), porfyrie, užívání léků způsobujících přecitlivělost na světlo, těhotenství, Kaposiho sarkom, kancerózní tkáně, nebo tkáně, u nichž existuje podezření na malignitu.